72 yaşında internetle tanıştı

72 yaşında internetle tanıştı

TTNET’in İzmir’de hayata geçirdiği “İnternetle Hayat Kolay ” adlı kurumsal sosyal sorumluluk projesi dahilinde 72 yaşında internetle tanışan Mukaddes Sezer, “Artık yaşlandığım için sokakta meyve sebze satmak yerine internetten satmayı hedefliyorum. Eğitim ufkumu açtı” dedi.

Türkiyenin iletişim ve eğlence şirketi TTNETin, bilişim toplumu olma hedefi doğrultusunda, toplumun eğitim seviyesinin yükseltilmesi ve kişilerin iletişim teknolojilerinin sunduğu sosyo-ekonomik gelişim fırsatlarından faydalanması amacıyla hayata geçirdiği İnternetle Hayat Kolay isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi, 17 Mayısta İzmir Çiğlide T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırımın katılımıyla başladı.

Eğitim TIRında dersler 21 Mayıs 2012 Pazartesi günü başlarken, 23 erkek, 20 kadın ve 17 çocuk katılımcı; interneti anlama ve öğrenme, e-posta kullanımı, bankacılık işlemleri, sosyal ağlar ve bloglar, görüntülü haberleşme, internette alışveriş ve internette güvenlik konu başlıkları altında bilgilendiriliyor. Bir hafta içerisinde 10 saatlik programı tamamlayan katılımcılar, sertifika alamaya hak kazanacak.
Katılımcılar arasında bulunan 72 yaşındaki Mukaddes Sezer, gençlerde görüp imrendiği bilgisayarı ve interneti öğrenmek amacıyla eğitimlere katıldığını anlattı. 4 çocuk, 7 torun sahibi Sezer, proje sayesinde bilgisayar ve internetle tanıştı. Daha önce bilgisayarla olan ilişkisinin tozunu almaktan ibaret olduğunu ifade eden Sezer, şimdi internet üzerinden satış yapmayı hedefliyor. Artık yaşlandığım için sokakta meyve sebze satmak yerine internetten satmayı hedefliyorum. Eğitim ufkumu açtı diyen Sezer, eğitim programını herkese öneriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir